
Lunch voor de bewoners van De Elementen
Lentiz | Geuzencollege in Vlaardingen maakt dit jaar een bijzonder gebaar voor de bewoners van De Elementen, de dak- en thuislozenopvang van stichting Onder Een Dak, in de vorm van het aanbieden van een lunch. Deze speciale lunch biedt de school op tweede kerstdag aan. Door corona is het helaas niet mogelijk om deze lunch door de leerlingen te laten verzorgen, dus verzorgt een bekende cateraar van het Geuzencollege de lunch.
Jaarlijkse kerstlunch
Sinds jaar en dag is het de gewoonte op het Geuzencollege om een uitgebreide lunch aan te bieden aan de collega’s voorafgaand aan de kerstvakantie. Een gezellige traditie. Echter is het in deze corona-tijd niet mogelijk om iets van een gezamenlijke maaltijd met elkaar te gebruiken.
Een nieuw idee werd al snel bedacht. In het kader van vieren, saamhorigheid en samen een maaltijd gebruiken vond de school het niet meer dan logisch om juist in deze dagen te denken aan die medemens, die het niet altijd zo makkelijk heeft. In dat kader is gezocht naar een dak- en thuislozen voorziening in Vlaardingen en kwam de school terecht bij De Elementen. Een bescheiden stichting met tot gevolg dat ook menig bewoner in Vlaardingen deze niet kent.
Nieuwe traditie?
Voor het Geuzencollege was het dan ook al snel een plus een is drie. De medewerkers van de Elementen reageerden verbaasd en aangenaam verrast. Bij het overhandigen van dit gebaar (in de vorm van een soort cheque) aan een van de bewoners, reageerde deze erg enthousiast en dacht dat hij op het Geuzencollege werd uitgenodigd. Helaas zit dat er dit jaar niet in, hopelijk en mogelijk volgend jaar wel zodat we de bewoners van De Elementen op school kunnen uitnodigen voor een heerlijke lunch bereid door de leerlingen en geserveerd in het schooleigen restaurant LEF.
Met dit gebaar hopen wij dat de bewoners van de Elementen een onvergetelijke kerstlunch zullen gaan ervaren en dat ze beseffen dat er veel mensen uit deze mooie stad aan hen denken.
