LOB-activiteiten
Tijdens je schooltijd maak je belangrijke keuzes over vervolgstudies en je toekomst. Om je daarbij te helpen, organiseren we verschillende LOB-activiteiten. Deze activiteiten geven je een beter beeld van wie je bent, wat je kunt en welke opleidingen of beroepen bij je passen. Op deze pagina vind je een overzicht van alle verplichte én zelfgekozen LOB-activiteiten per leerjaar.
Activiteiten per leerjaar
-
Mavo leerjaar 2
In het tweede leerjaar van de mavo begint de ontdekkingstocht naar wie je bent en wat bij je past. Tijdens mentorlessen en thuis werk je aan verschillende LOB-opdrachten. Deze verzamel je in je digitale portfolio in Simulise.
Je gaat aan de slag met vragen als: wat kan ik, wat vind ik leuk en waar ben ik goed in? Zo krijg je steeds beter inzicht in jouw talenten en interesses.
Ook maak je in dit leerjaar je eerste keuzes richting het examenprogramma. Je kiest de vakken waarmee je in klas 3 verdergaat. Dat is een belangrijke stap, waarbij je goed wordt begeleid.
-
Mavo leerjaar 3
In het derde leerjaar wordt jouw loopbaanoriëntatie concreter. Je werkt in Simulise aan opdrachten die je helpen bij het kiezen van een profiel en het verkennen van passende vervolgopleidingen. Zo krijg je een duidelijk beeld van jouw mogelijkheden.
Je kiest in dit leerjaar je examenprofiel en de bijbehorende vakken. Daarnaast doe je een oriënterende beroepsstage van 28 uur, verdeeld over vier dagen. Tijdens deze stage maak je kennis met de praktijk en ontdek je wat bij jou past.
De stage is gekoppeld aan het profielwerkstuk, waarin je een verdiepend onderzoek doet dat aansluit bij jouw profielkeuze en interesses. Zo verbind je jouw ervaringen in de praktijk met wat je leert op school.
-
Havo / vwo leerjaar 3
Om je profielkeuze goed te kunnen maken, werk je tijdens de mentorlessen aan een aantal LOB-opdrachten en volg je de Nextgen-challenges.
Daarnaast doe je een bedrijfsstage van twee dagen (16 uur) en maak je hiervan een verslag (2 uur).
-
Mavo leerjaar 4
In het vierde leerjaar staat jouw toekomst centraal. Je werkt aan gerichte LOB-opdrachten die je helpen bij het maken van een weloverwogen keuze voor een vervolgopleiding, zoals het mbo.
Je bezoekt open dagen en maakt kennis met verschillende opleidingen en richtingen. Ook neem je deel aan onze eigen scholenmarkt, waar je informatie kunt verzamelen en vragen kunt stellen.
Samen zorgen we ervoor dat je met vertrouwen, inzicht en een duidelijk plan de volgende stap zet na het behalen van je diploma.
-
Havo leerjaar 4
Aan het begin van het schooljaar geven de decanen een introductie op het LOB-traject in de bovenbouw. Gedurende het jaar neem je deel aan een aantal verplichte, door de school georganiseerde activiteiten:
- Week van de Studiekeuze (4 uur)
- Bezoek aan de studiekeuzebeurs in Ahoy (4 uur)
- Bedrijfsstage van twee dagen (18 uur)
Daarnaast verwachten we dat leerlingen ook op eigen initiatief extra LOB-activiteiten ondernemen. Voor zulke activiteiten is vooraf toestemming nodig, en achteraf lever je een kort verslag in.
-
Vwo leerjaar 4
Leerlingen in klas 4 vwo krijgen van de decanen een korte introductie voor wat betreft het LOB-traject in de bovenbouw. Door de school zijn de volgende activiteiten georganiseerd:
- het volgen van twee Reviusmasters (samen 4 uur)
- bedrijfsstage (twee dagen) (18 uur)
Leerlingen kunnen daarnaast nog op eigen initiatief andere LOB-activiteiten ondernemen. Hiervoor moet vooraf toestemming worden gevraagd en achteraf een verslag van worden gemaakt.
-
Havo leerjaar 5
De decanen geven voorlichting over vooral de praktische kant van het kiezen en inschrijven voor een vervolgstudie. Voor leerlingen die het lastig vinden om een definitieve keuze te maken, zijn er bovendien verschillende mogelijkheden om extra ondersteuning te krijgen. Daarnaast organiseert de school de volgende activiteiten:
- Activiteiten in de Week van de Studiekeuze (4 uur)
- Workshop bij Hogeschool Inholland (4 uur)
Verder verwachten we dat leerlingen zelf nog minimaal 8 uur besteden aan zelfgekozen LOB-activiteiten. Hiervoor vraag je vooraf toestemming en lever je achteraf een verslag in.
-
Vwo leerjaar 5
Aan het begin van het schooljaar geven de decanen een introductie op het LOB-traject in de bovenbouw. Gedurende het jaar neem je deel aan een aantal verplichte, door de school georganiseerde activiteiten:
- Activiteiten in de Week van de Studiekeuze (4 uur)
- Bezoek aan de studiekeuzebeurs in Ahoy (4 uur)
Daarnaast verwachten we dat leerlingen minimaal 8 uur besteden aan zelfgekozen LOB-activiteiten. Hiervoor vraag je vooraf toestemming en lever je achteraf een verslag in.
-
Vwo leerjaar 6
De decanen geven voorlichting over vooral de praktische kant van het kiezen en inschrijven voor een studie. Voor leerlingen die het lastig vinden om een definitieve keuze te maken, zijn er verschillende mogelijkheden om extra ondersteuning te krijgen. Daarnaast organiseert de school de volgende activiteiten:
- Activiteiten in de Week van de Studiekeuze (4 uur)
- Workshop bij de Erasmusuniversiteit (4 uur)
Verder verwachten we dat leerlingen minimaal 8 uur besteden aan zelfgekozen LOB-activiteiten. Hiervoor vraag je vooraf toestemming en lever je achteraf een verslag in.